Így a 21. század elején teljesen normális dolog, hogy az internet segítségével több olyan állampolgári kötelezettségünknek is eleget tudunk tenni, amelyre eddig csak papír alapú, személyes vagy hivatali ügyintézés keretében kerülhetett sor. Igaz ez a 2011-es népszámlálásra is, amelynél most első alkalommal a népszámlálási kérdőív online kitöltésére is lehetőséget kaptunk. Ezzel a lehetőséggel azonban többen képtelenek voltak élni, hiszen az online népszámlálási kérdőív nem volt akadálymentes.
Egyik korábbi cikkemben már foglalkoztam azzal a kérdéssel, hogy a weboldal megjelenése alatt nem csak a vizuális megjelenést értjük, hanem a hallható, sőt a tapintható megjelenést is. Ebből kiindulva könnyen belátható, hogy a megjelenés ellentéte, az elrejtés is ugyanilyen sokrétű. Nagyon nem mindegy, hogy a weboldal egyes elemeit melyik megjelenési forma elől akarjuk elrejteni.
Ha azt mondom, hogy a weboldal megjelenése, akkor szinte biztos vagyok abban, hogy a hétköznapi emberek, de a webfejlesztők döntő többsége is a weboldal vizuális megjelenésére asszociál. Azaz arra a jellemző esetre, amikor a weboldal a számítógép monitorán vagy a mobileszköz képernyőjén vizuális formában jelenik meg. A weboldalak esetén azonban a megjelenés szó ennél tágabb értelemmel bír, hiszen a vizuális megjelenéssel párhuzamosan beszélhetünk hallható és tapintható megjelenési formáról is.
Sokan ha meghallják azt a szót, hogy akadálymentes weboldal, akkor egy 3 pöttyből álló sárga fekete ikonra, és egy fekete háttéren nagy sárga betűkkel megjelenő weboldalra gondolnak, ami akkor jelenik meg, ha rákattintanak erre az akadálymentes vagy vakbarát verzió nevű ikonra. Vagyis az él a fejekben, hogy van a honlap és annak külön van egy akadálymentes verziója. Pedig ez egy rossz megoldás, több ok miatt is.